Jump to content

Specific Process Knowledge/Characterization/XPS/XPS elemental composition: Difference between revisions

Jmli (talk | contribs)
Jmli (talk | contribs)
Line 408: Line 408:
|-
|-
| '''52  Te'''||31814||4939||4612||4341||1006||870,8||820||583,4||573||169,4||103,3||103,3||41,9||40,4||||||||||
| '''52  Te'''||31814||4939||4612||4341||1006||870,8||820||583,4||573||169,4||103,3||103,3||41,9||40,4||||||||||
|-
| '''53  I'''||33169||5188||4852||4557||1072||931||875||630,8||619,3||186||123||123||50,6||48,9||||||||||
|-
|-
|}
|}
Line 433: Line 435:
| align="center" style="background:#f0f0f0;"|'''O4'''
| align="center" style="background:#f0f0f0;"|'''O4'''
|-
|-
| Orbital||1s||2s||2p<sub>1/2</sub>||2p<sub>3/2</sub>||3s||3p<sub>1/2</sub>||3p<sub>3/2</sub> ||3d<sub>3/2</sub>||3d<sub>5/2</sub>||4s||4p<sub>1/2</sub>||4p<sub>3/2</sub>||4d<sub>5/2</sub>|| 4f<sub>5/2</sub>||4f<sub>7/2</sub>||5s||5p<sub>1/2</sub> ||5p<sub>3/2</sub>||5d<sub>3/2</sub>
| Orbital||1s||2s||2p<sub>1/2</sub>||2p<sub>3/2</sub>||3s||3p<sub>1/2</sub>||3p<sub>3/2</sub> ||3d<sub>3/2</sub>||3d<sub>5/2</sub>||4s||4p<sub>1/2</sub>||4p<sub>3/2</sub>||4d<sub>5/2</sub>|| 4f<sub>5/2</sub>||4f<sub>7/2</sub>||5s||5p<sub>1/2</sub> ||5p<sub>3/2</sub>||5d<sub>3/2</sub
|-
| '''53  I'''||33169||5188||4852||4557||1072||931||875||630,8||619,3||186||123||123||50,6||48,9||||||||||
|-
|-
| '''54  Xe'''||34561||5453||5107||4786||1148,7||1002,1||940,6||689||676,4||213,2||146,7||145,5||69,5||67,5||—||—||23,3||13,4||12,1
| '''54  Xe'''||34561||5453||5107||4786||1148,7||1002,1||940,6||689||676,4||213,2||146,7||145,5||69,5||67,5||—||—||23,3||13,4||12,1